• +355 69 729 2 960
  • Bulevardi Republika, Rruga Jorgo Plaku, Korçë

Blog

Korça “vishet” nga bora natën e Krishtlindjeve

Dëbora e ka “veshur” me bardhësinë e saj qytetin e Korcës  natën e Krishtlindjeve.

Pak para mesnate, teksa zhvillohej mesha me rastin e Krishtlindjeve nisen edhe reshjet e para të bores të cilat vijuan gjatë gjithë natës duke zbardhur kështu fshatrat turistike dhe vetë qytetin e Korçës.

Dëbora i ka dhënë një tjetër bukuri festës së Krishtlindjeve të cilat festohen nga pjesa më e madhe e qytetarëve korçarë.

Leave a Comment